0530 580 24 80 - 0216 474 74 26
info@krcyonetim.com

Yönetim Danışmanlığı

Yönetim Danışmanlığı

KRC “Yönetim Danışmanlığı Hizmetlerimiz” konusundaki açıklamalarımızın, alt başlıklarına tıklayarak, ilginizi çeken konulara, kısa yoldan ulaşabilirsiniz!

İş dünyamızda, özellikle 2000’li yılların başlarından bu yana, yaygın bir meslek olarak yerini almaya başlayan “Yönetim Danışmanlığı”; kurumsallaşma yolunda, sürdürülebilir bir şekilde mesafe kat etmek isteyen kurumlar veya şirketler için, olmazsa / olmaz kavramlardan biri!..

Ha! Bu iş, yönetim danışmanları olmadan olmaz mı? Olur! Nitekim birçok örneği de mevcut!

Ama, “Yönetim Danışmanlığı” olarak konumuz; o tür, kurumlar veya şirketler değil!

Onlar, zaten bugünlere kadar karşılaştıkları problemleri, üstün nitelikli üst düzey yöneticileri sayesinde çözen ve yollarına devam eden şirketler veya kurumlar!..

Böyle şirketler var. Ve de hakikaten, takdir ederek söylüyorum. Yolları her zaman açık olsun!..

Konumuz; daha kısa bir zaman diliminde ve çok daha sağlıklı bir şekilde “Kurumsallaşma” adına, bireysel veya kurumsal olarak faaliyet gösteren Yönetim Danışmanlarına veya Yönetim Danışmanlığı Şirketlerine, ihtiyaç duyan şirketler veya kurumlar!

Ve de onların üst düzey yöneticilerinin; Özel Beklentileri + Yönetim Danışmanlığı Hizmet!..

Bu noktada “Yönetim Danışmanlığı’na neden ihtiyaç duyulur?” sorusu, ön plana çıkıyor!..

Sektörel bazda rekabet kuralları çerçevesinde, iç ve dış pazarlara yönelik araştırmalar ve de gerekirse “Yatırım teşvik ve Devlet destekli proje arayışları” için, işte bu nedenlerden bazıları;

 • Durum analizi ile mevcut sistemlerinin, genel bir değerlendirmesini arzu etmek…
 • Şirket içinden pek görülemeyen, varsa eksiklikleri veya sorunları tespit etmek…
 • Tam katılımlı arama konferanslarıyla, hedeflerle ilgili stratejik planlamalar yapmak…
 • Arama konferanslarına; Swot + Tows + Pest Analizleri ile yön vermek…
 • Özellikle aile şirketlerinde, sürdürülebilir bir kurum kültürü oluşturmak…
 • İnsan Kaynakları yönetimine ve kariyer planlamalarını öne çıkartmak…
 • İsrafı önlemek, verimliliği ve çalışan memnuniyetini artırmak…
 • Marka olmak ve müşteri memnuniyetini en ön plana çıkartmak…
 • Etik rekabet kuralları ve pazar hedefleri doğrultusunda gelişmek…
 • KOSGEB + Ur-Ge + TURQUALİTY + Ar-Ge ve diğer proje desteklerinden yararlanmak…
 • Ulaşılabilir hedeflerle, misyondan – vizyona giden, yol haritalarını oluşturmak…
 • Yeniden yapılanma ile katma değer yaratarak kurumsallaşmak…
 • İş Akış planı ve yeni organizasyon şemasına göre, görev tanımlarını netleştirmek…
 • Performans ölçümleri ve diğer raporlamalarla, yarınlara hazırlanmak…
 • Bir dış ses ve 3. göz olarak, kurumunuzun izlemesini arzu etmek…
 • Finansal Analizler + Ar-Ge ve İnovasyon Projeleri ile yeni pazarlara yönelmek…

şeklinde sıralanabilir!

KRC Yönetim Denetim Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şti. tüm bu konularda yanınızdadır!..

Yönetim Danışmanlığı Nedir?

Yönetim Danışmanlarına, mesleğinizle ilgili en çok hangi soru ile karşılaşıyorsunuz derseniz? Bu sorunun “Yönetim Danışmanlığı Nedir” şeklinde olacağı konusunda hem fikir olduğumuzu zannediyorum. 50 yıllık çalışma hayatımın son 25 yılında özellikle de aile şirketlerine  yönelik, yönetim danışmanı olarak faaliyetlerimi sürdürdüğümden böyle bir soruya karşı kendi orijinal cevabım, 2010 yılından bu yana Linkedin Profilimin “Yazılar” bölümünde de yer aldığı şekilde;

Diyelim ki; bulunduğunuz adresten, arzu ettiğiniz yeni bir yere gitmek istiyoruz. Ama nasıl gideceğinizi pek bilemiyorsunuz. Elinizde sadece adres var. Karar verdiniz ve yola çıktınız ve de gitmek isteğiniz yere ulaşmak için bazı yolları denediniz. Sonuçta 2 şık var.

Ya istediğiniz yere ulaşırsınız, ya da ulaşamazsınız. Ulaşamazsanız yapacak bir şey yok. Ya – yeniden dener veya vazgeçersiniz. Diğer olasılıkla istediğiniz yere ulaştığınızı düşünelim. Ancak ulaştığınızda; yorulmuş, yıpranmış ve zaman kaybetmiş olabilirsiniz.

Oysa… Yola çıkmadan önce, o yöreleri bilen bir dostunuza gitmek istediğiniz adresi sorabilir ve destek alabilirdiniz. O zaman gitmek istediğiniz yere, daha kısa bir zamanda, daha rahat bir şekilde ve çok daha ekonomik yollardan ulaşabilirdiniz. Yönetim Danışmanlığı da, işte böyle bir şey… Derdik. Eskiden!

Oysa, şimdiki teknolojilerle adres bulmak için “konum” almak, yeterli!.. 😊Diyorum!

Bu tanım, 2009 yılından bu yana, şimdiye kadar, KRC Yönetim Denetim Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şti. olarak, yaptığımız tüm yönetim danışmanlığı toplantılarının, çok sıcak bir şekilde başlamasına imkan sağladı.

Yönetim Danışmanlığının Amacı?

KRC Yönetim Danışmanlığı olarak, çalışma prensiplerimiz arasında belirttiğimiz şekilde, yönetim danışmanlığının amacı; özellikle bu konuda talepte bulunan müşterilerimiz için, Check-up + Durum analizi çalışmaları sonrası ulusal ve uluslararası standartlarda, başarı hikayeleri yaratacak çözümler sunmak ve mutlak müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Ayrıca, profesyonel bir yönetim anlayışı ve takım ruhu ile kurum kültürünün gücünü ortaya çıkararak, çözüm ortağı olmak da, önemli yönetim danışmanlığı amaçları arasında yer alır!     

Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri?

Yönetim danışmanlığı hizmetlerine yakından bakmak gerekirse, KRC Yönetim Danışmanlık; en iyi cevapları bulmanızda size yardımcı olmak için yanınızdadır. Sürekli gelişen ve küreselleşen dünyada, geleneksel çözümlere bağlı kalarak veya şirketinizin başarısını, olası şansa bırakarak mükemmele ulaşmanız mümkün değildir. İçinde bulunduğumuz pazar koşullarında en başarılı şirketler; değişen şartlara en hızlı uyum sağlayan ve beklenmeyen durumlara kendilerini en iyi hazırlayan şirketler olmaktadır. Amacınız ister şirketinizin belirli bir kolunu büyütmek, ister kapsamlı bir dönüşümle şirketinizi geliştirmek ve daha rekabetçi hale getirmek olsun, deneyimli danışmanlık ekibimiz, doğru kararları almanızda ve bu kararları uygulama aşamalarında size yardımcı olabilmek için çalışmaktadır.

Yönetim Danışmanlığı Süreçleri?

KRC Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti. olarak yönetim danışmanlığı süreçlerimizde;

 • Şirketinizin durumunu ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek,
 • Problemleri araştırıp, onlara en uygun çözümleri üreterek,
 • İyi bir iletişim ve karşılıklı güven oluşturarak,
 • Bilgi gizliliğine önem vererek,
 • Uluslararası ve güncellenmiş, başarısı kanıtlanmış metotları uygulayarak,

Tüm Türkiye sathında profesyonel ekiplerimiz ile birlikte, size özel çözümler sunarak, sürdürülebilir başarınızın temel zeminini, çok sağlam bir şekilde oluştururuz.

Yönetim Danışmanlığının Yararları?

Yönetim danışmanlığının yararları ve sağladığı faydaları sıralamak istersek, bunlar arasında;

 • İş dünyasında rekabet şanslarınızın ve gücünüzün artması…
 • İş kanunları ve mevzuatta daha sağlam bir yapıya sahip olmanız…
 • Özellikle kurum kültürü için ihtiyaç duyulan çalışma disiplini ve başarının sağlanması…
 • Kaynakların çok daha etkili bir biçimde kullanılması sağlamak ve sektörel gelişim…
  Ön plana çıkmakta!..

Yönetim Danışmanlığı Uygulamaları?

Kısaca, yönetim danışmanlığı uygulamaları, işletmelerinizin; Rekabet gücünüzü arttırır. + Uluslararası pazarlara hazırlanmasını sağlar. + İç organizasyonunu güçlendirir ve geliştirir. + Maliyet / Fiyat dengesini korur. + Ciro ve kâr’a katkıda bulunur. + Stratejik yönetim tekniklerini geliştirir. + Yönetim ve karar verme sürecine katkı sağlar. + Finansal kaynak alanlarını arttırır. + Sektöre ilişkin genel ve özel bilgi sağlar. + Fizibilite çalışmaları hazırlar. + Verimliliği arttırır. + Vergi yükünü azaltır. + İnsan kaynaklarının niteliğini geliştirir. + Değişim ve dönüşüm için teknolojiyi ve bilişimi takip eder!..

Yönetim Danışmanlığı Trendleri?

KRC Yönetim Denetim Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şti. olarak, yönetim danışmanlığı trendleri, yani yönetim danışmanlığı eğitimleri dendiği zaman, Mesleki Yeterlilik Kurumu / Akredite Ulusal ve Uluslararası (CMC) Yönetim Danışmanları standartlarını dikkate aldığımızda, yola;

 1. Mevcut Durum Analizi…
 2. Değerlendirme ve Aksiyon Planı…
 3. Yol Haritası…
 4. Ekiplerin Kurulması…
 5. Gerekli Finans ve Dış Kaynak Desteği…
 6. Uygulamalar ve Harekete Geçiş…
 7. Denetim ve Kontrol Süreci…

Hamleleri ile yola çıktığımızı ve iyi bir yol arkadaşlığı yapacağımızı, sizlerle paylaşmak isteriz!..

Sıkça Sorulan Sorular

KRC Yönetim Danışmanlığı olarak yaptığımız çalışmaların yanında, sektörde en sık sorulan sorulardan birisi… “Yönetim Danışmanlığı Okulu Var mı?” Yok!.. 😊

Konuyla ilgili Mesleki Yeterlilik Kurumunun bazı standartları var. Ama isteyen kişi veya şirket eğer müşteri bulabilir ise bu işi maalesef rahat rahat yapabiliyor. Konuyla ilgili sektörel bazı dernekler de, uluslararası standartlara (CMC / KRC Danışmanlık Ekibimizde Mevcut) sahip çıkmak için çalışmalarını sürdürüyor!..

Bir diğer soru ise; yönetim danışmanlığı ne kadar sürer veya sürmeli?

Bu noktada konuya bakış açınız çok önemli. Yeni bir yönetim sistemine (Ki, yönetim danışmanlığına bunun için ihtiyaç duyuyorsunuz! Eski yönetim sisteminizden memnun olsaydınız zaten devam ederdiniz!) ve yenilikçi bir anlayışa sahip olmadan, süre belirlemek biraz güç olmakla birlikte, ortalama 1 yılı göze almakta yarar vardır.

Aile şirketlerinde kurumsallaşma ve Yönetim Danışmanlığı nedir?

Yönetim Danışmanı; özellikle aile şirketlerinde kurumsallaşma konusunda, KRC Yönetim web sitemizde yer alan eski bir makalemin başlığı ile “Aşk Yönetimi ve Aile Anayasası” içinde yer alan ve de üst yönetimde olması gereken özel bir yönetim anlayışıyla, iş süreçlerinin organizasyonuna yardımcı olur!

Aile şirketi ile birlikte yola çıkan “Yönetim Danışmanı” nın; Şirketin kurumsallaşması çalışmalarından maada / Ailenin kurumsallaşması anlamına gelen “Aile Anayasası” konusunda da, uzman olmasında çok büyük yarar vardır!..

Yönetim Danışmanı Ne iş Yapar?

Farklı sektörlerde de olsa uzman olduğu konularda, yönetim danışmanlığı hizmetleri olarak, misyondan vizyona giden yolda, yapılacak Swot + Tows ve Pest Analizleri sonrası belirlenen hedeflere doğru yapılacak stratejik planlama ile; İnsan kaynakları + Performans yönetimi + Çalışan memnuniyeti + İşveren markası olma yolunda verilen danışmanlık hizmetlerinin, iş dünyasında çok önemli bir yeri vardır!

Yönetim danışmanlığı veya kurumsal yönetim danışmanlığı; şirketlerin veya işletmelerin  sürdürülebilirlik alanındaki, mihenk taşlarından biridir.

Ve KRC Yönetim Denetim Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şti. işte o mihenk taşıdır!..

Daha mutlu bir gelecek için “Geleceğinizi Birlikte Planlayalım”

Sevgi ve saygılarımızla

ALİ RIZA DEĞER

Diğer Danışmanlık Hizmetlerimiz İçin Tıklayınız;

Yönetim Danışmanlığı
İnsan Kaynakları Danışmanlığı
Finans Danışmanlığı
Kurumsal Gelişim Danışmanlığı
Audit ( Denetim ) Hizmetleri
Aile Şirketleri Danışmanlığı
UR-GE Projeleri Danışmanlığı
Teşvik Danışmanlığı
Yatırım Danışmanlığı
Tasarım Merkezi Danışmanlığı

 

 

Bu nedenle siz de KRC Eğitim Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 474 74 26 / +90 530 580 24 80 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.