0530 580 24 80 - 0216 474 74 26
info@krcyonetim.com

UR-GE Projeleri Danışmanlığı

UR-GE Projeleri Danışmanlığı

UR-GE Projeleri Danışmanlığı Hizmetleri

T.C. Ekonomi Bakanlığı Destekli…

UR-GE ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ PROJELERİ

UR-GE PROJELERİ DANIŞMANLIĞI

Ur-Ge Projeleri, aynı ya da benzer iş kolunda faaliyet gösteren, coğrafi olarak birbirine yakın, birbirleriyle işbirliği veya rekabet halinde olan; Üretici Firmaların, Yan sanayi Kuruluşlarının, Hizmet Tedarikçilerinin ve Kurumların (Örneğin… Üniversiteler, Kalkınma Ajansları, Odalar, Sektörel Dernekler ve Vs.) bir araya geldiği… Kümelenme şeklinde, bir çalışma modelidir.

UR-GE PROJELERİ DANIŞMANLIĞI

Bu projeler çerçevesinde, işbirliği içinde olan kuruluşların; ortak ihtiyaç analizleri, ortak ve özel eğitim çalışmaları ve de ortak pazarlama faaliyetleri, ortak strateji, ortak hedef ve ortak vizyon gibi… İhracata yönelik yapılanma masrafları %75’e varan oranlarda T.C. Ekonomi Bakanlığımız tarafından desteklenmektedir.

UR-GE PROJELERİ DANIŞMANLIĞI

KRC Yönetim Danışmanlığı olarak, özellikle Ur-Ge Projelerinde ihracata yönelik;

–  Mevcut Durum ve İhtiyaç Analizi
–  Swot Analizi ve Stratejik Planlama
–  Marka ve Kurum Kültürü
–  Üretim ve Lojistik Planlama ile İhracata Hazırlık
–  Çalışan Memnuniyeti ve İşveren Markası – 360 Derece Performans
–  İK – Dış Ticaret ve İhracat Departmanı Organizasyonu
–  Hedef Pazarların Belirlenmesi ve Pazar Araştırmaları
–  E-Ticaret,İnternet ve Bilgi Teknolojileri
–  Yurt Dışındaki Bilgi Sitelerinde ve Tanıtım Kataloglarında Yer Alma
–  Sektörel Dernekler ve Federasyonlar
–  Ticaret ve Sanayi Odaları
–  Kalkınma Ajansları
–  Türkiye İhracatçı Birlikleri
–  İhracattaki Riskler ve Bunları Ortadan Kaldırma Yöntemleri
–  CRM – Satış Sonrası Hizmetler ve Müşteri Memnuniyeti
–  Databank – Veri Saklama ve Raporlama
gibi konularda yanınızda olmaktan mutluluk duymaktayız.

UR-GE PROJELERİ DANIŞMANLIĞI

Bu proje başlıklarımızın çerçevesinde ve proje uygulamalarımızda, “İşbirliği Kuruluşu” önderliğinde önce mevcut durum ve ihtiyaç analizi’ne; proje hedefleri doğrultusunda şirketlerin organizasyon şemalarını, geçmiş tecrübe ve yetkinliklerini, hedeflerini ve uygulama kabiliyetlerini, analiz etmekle başlamaktayız.

Daha sonra bölgesel ve sektörel değerlere, piyasa ve uluslararası rekabet koşullarına göre şirketlerin içinde bulunduğu pozisyonlar itibarıyla,ihtiyaçlarının önem derecesi tespit ederek yapılan butespit sonunda, projeye katılan diğer şirketlerle birlikte detaylı bir puanlama ile maliyet/fayda analizini de içeren bir “öncelik” ve“önem” dereceleri şablonu çıkarmaktayız.

UR-GE PROJELERİ DANIŞMANLIĞI

Yapılan öncelikler sıralamasında;

Kısa (06-12 Ay), Orta (12-36 Ay) ve Uzun (36-60 Ay) süreçte ele alınması gerekenleri araştırarak, diğer detaylandırmalar ve kendi aralarındaki özel değerlendirmelerden sonra, projeyle ilgili ilk raporumuzu hazırlamaktayız.

(Uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesinde kurumların ihtiyaç duyduğu projeleri belirlemek kadar, buna ihtiyaç duyan, hatta ihtiyaçlarındaki önceliği de birbirine yakın olan kurumları bir araya getirmek gerekir.Yani ortak paydası birbirine yakın kurumları kümeleyerek seçim yapmak önemlidir. Yaptığımız çalışmada,mevcut durum ve ihtiyaç analizinden başlayarak, uygulanması gereken metotları da aynı etkide kullanacak olan kurumları bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bu amaçla toplam 180 sorudan oluşan ve kurumlara göre özel seçimini yaptığımız, orijinal bir “Kurumsal Check Up” sistemi uygulamaktayız.)

Daha sonra ise; projenin baştan sona yürütülmesinden, geliştirilmesinden vesürdürülebilir sistemlere göre projenin sürekliliğinden sorumlu KRC Proje Ekibimizi oluşturuyoruz. Bu ekibin proje uygulama aşamasındaki; görevlerini, raporlama ve geri bildirim programlarını, ölçmeve analiz yöntemlerini,düzeltme ve gelişim metotlarını birlikte tanımlıyoruz. Ortaya çıkan sonuçlar ile yol haritamızı ve İş planımızı oluşturup, birlikte yol almaya başlıyoruz.

İlerleyen zamanlarda ise kurum çalışanları için gerek duyulan eğitimleri, kişisel (üst yönetim) ve departman bazlı, iş geliştirme ve çözüm üretme temalı olarak planlıyoruz. Planlanan eğitimlerin; hedeflerini, eğitim sonrası kazanımlarını ve eğitim genel kapsamını da tanımlayarak uzman kurumsal eğitmenlerimizle birlikte bir proje kurum kültürü dosyası oluşturuyoruz. Böylece projenin; T.C. Ekonomi Bakanlığına sunulup onay alınmasına, uygulanmasına ve uygulamayı takip eden süreçlerde tüm performans ölçümlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

% 75’i T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılanan ve danışmanlık desteği, kurumsal eğitim desteği, 2 kişiye kadar istihdam desteği, yurt dışı pazarlama ve dış ticaret (seyahat, fuar katılım, konaklama ve organizasyon) alım heyetleri ile temaslar gibi ana başlıklardan oluşan Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projelerinde, KRC Ur-Ge Ekibi olarak her zaman hizmetinizdeyiz.

 

Diğer Danışmanlık Hizmetlerimiz İçin Tıklayınız;

Yönetim Danışmanlığı
İnsan Kaynakları Danışmanlığı
Finans Danışmanlığı
Kurumsal Gelişim Danışmanlığı
Audit ( Denetim ) Hizmetleri
Aile Şirketleri Danışmanlığı
UR-GE Projeleri Danışmanlığı
Teşvik Danışmanlığı
Yatırım Danışmanlığı
Tasarım Merkezi Danışmanlığı

 

 

Siz de KRC Eğitim Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 474 74 26 / +90 530 580 24 80 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.